Միքայել Մելքումյանն ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը դեկտեմբերի 19-ին ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին:
Ողջունելով դեսպանին` Միքայել Մելքումյանը բարձր է գնահատել Իգոր Նազարուկի գործունեությունը` ուղղված երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության առավել ակտիվացմանն ու միջազգային հարթակներում փոխգործակցությանը:
Դեսպանը եւս կարեւորել է Հայաստանի եւ Բելառուսի միջեւ միջխորհրդարանական կապերի, տարբեր ոլորտներում գործակցության զարգացումը:
Զրուցակիցները խոսել են ԵԱՏՄ շրջանակում հայ-բելառուսական համագործակցության մասին: Անդրադարձ է կատարվել Բելառուսում վաղաժամկետ տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններին, նորընտիր խորհրդարանի համանուն հանձնաժողովների հետ համագործակցությանը:

Mikayel Melkumyan Receives Ambassador of Belarus to RA
On December 19, the Chair of the RA NA Regional and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus to the RA Igor Nazaruk.
Welcoming the Ambassador Mikayel Melkumyan highly assessed Igor Nazaruk’s activity directed to more activation of the cooperation of the two countries’ parliaments and the cooperation on the international platforms.
The Ambassador also highlighted the development of the inter-parliamentary relations between Armenia and Belarus and the cooperation in different spheres.
The interlocutors talked about the Armenian-Belarusian cooperation in the EEU framework. They touched upon the pre-term parliamentary elections in Belarus, the cooperation with the newly elected parliamentary namesake Committees.